..SKŘÍŇ!

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU LEV, ČARODĚJCINE A...

 

Krom toho, že má matička lev čarodějnice konstelář, má stejně jako já „boky jako skříň“ (ha ha), myslím teď na normální skříň, dřevěnou bednu na hadérky.

 

Co to má jako najednou – cože? Co? Společného? S ní, se mnou, se skříní??

Mnoho! Přece díky výchově, jaká mi byla dána, jsem jaká jsem a jsem tam, kde jsem... a mám možnost jít dál a dál!

 

Roky tancuju kolem tématu folklor a tradice, roky laškuju s minimalismem, frugalismem a pomalým bytím.. Ne všechno jsem si byla schopná uvědomit, přišlo mi to „normální“, tak jsem nevěděla, že se to dá pojmenovat. Ale dá! A tady to je!

 

Já nechci utrácet víc, než „musím“ nebo fakt hodně chci. Všechno si rozmyslím, než zaplatím. Chci za své peníze mít hodnotu. Uvažovala jsem, jak to nabídnout ostatním, myslím že nějak to chtějí všichni... Pro každého to může znamenat něco jiného. Dřív pro mě hodnota byla třeba prostě jen množství, nikoliv kvalita. Ale věřím, že je hodně z nás, co chceme kvalitu a chceme ještě trochu něco víc. Hodně z nás jistě dospělo ze sběratelek fancy čučavých fast fashion kousků do sběratelek kousků doopravdy hodnotných.

Dneska je in psát ke každému výrobku, že je s příběhem, s přesahem.. nevím s čím vším ještě može být..

 

Já tu su včil s vizí na opravdu maličkou kolekci, která přesně tohle všechno má!

 

Ještě nevím, jak se moje nová mini kolekce bude jmenovat. Ještě jsem se nerozhodla, které návrhy použiju… Pro co jsem se ale rozhodla jednoznačně, je udržitelnost.

Kolekce bude bílá, bude mít barvu čistoty a bude se hodit ke všemu, co už doma máš.

Bude z jemné bavlny s certifikátem GOTS, který zaručuje pěstování bavlníku bez GMO, bez chemikálií (umělých hnojiv, pesticidů, insekticidů) a sleduje každý krok od bavlníkového pole, až po namotání na roli. Také zajišťuje chemickou čistotu hotové látky a tedy se z ní nemohou uvolňovat žádné chemikálie do kůže ani do vody např. při praní. Moje nová mini kolekce bude šitá speciální nití, kterou mi teď vyrábějí a která je sice ukrutně drahá, ale velmi nezbytná. V celé kolekci nenajdete jediný zip ani žádný jiný kousek plastu.

 

Vůbec žádný kousek plastu.. ano.. ani polyesterové nitě!

Celá minikolekce se tím stane… 100% biodegradable!

 

Až tvůj zbožňovaný kousek doslouží, můžeš jej zcela bez obav zakopat na zahrádce a vysadit nad ním stromek! Budeš se s ním moci s rozloučit a vrátit ho zpět zemi s úctou, jakou si zaslouží.

 

Naše skříně se tak promění! Promění se v magickou zemi nezemi, kde jsme my pány a vládci a kde my rozhodneme o budoucnosti!

 

Těšíš se? Já velmi!

Mája

Zpět do obchodu